festensoci

Els Pastorets de Catalunya!
Els Pastorets de Catalunya!
INFORMACIÓ SOBRE L'ESPECTACLE

Properament

Sense esdeveniments

anunciat butlleti

Vols fer arribar la teva publicitat amb el nostre Butlletí informatiu?

Si t'interessa que la teva empresa o els teus productes arribin a més de 1.000 famílies per mitjà del Butlletí trimestral de l'Entitat.

Telefona al
977 662 993
i en parlarem.

Comparteix-nos

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

coordinadora

Notícies del Cor de Caramelles

Les Caramelles dels Pastorets s'apropen a la gent gran

LES CARAMELLES DELS PASTORETS S'APROPEN A LA GENT GRAN

caramelles2014Per 16è any consecutiu, sota la batuta de l'Anna Ibarz, el Cor de Caramelles dels Pastorets del Vendrell va entonar el passat 19 d'abril, Dissabte de Glòria, diferents melodies típiques i populars de Pasqua.
Enguany, entre tots, vam acordar apropar les nostres tradicionals cançons a les persones grans més necessitades del Vendrell i comarca que, per diferents motius, no es poden desplaçar a la Vila per poder gaudir d'aquesta diada. Per això, el Cor de Caramelles dels Pastorets del Vendrell va fer un recorregut per diferents indrets del Vendrell: van començar a cantar al Centre de Dia Anna Serra, a continuació a la Residència d'Avis de la Muntanyeta, per continuar a la Policlínica del Vendrell i acabar les seves actuacions a la Llar d'Avis Santa Anna. No cal dir que els avis van agrair de tot cor aquest gest de la gent dels Pastorets.
caramelles2014 2En finalitzar, com ja és tradició, es van aplegar a la Nau de l'entitat per fer un dinar de germanor i, com ja és costum, l'entitat va oferir un present a la directora per acollir-nos una temporada més.

Als components del cor, els fem arribar, adjunta, la fotografia de record.

Moltes gràcies per participar-hi i.... fins l'any que ve!

caramelles2014 3

Cantada any 2013.

15È ANIVERSARI DEL COR DE CARAMELLES DELS PASTORETS (1998-2013)

Per 15è any consecutiu, sota la batuta de l'Anna Ibarz, el Cor de Caramelles dels Pastorets del Vendrell va entonar el passat 30 de març, Dissabte de Glòria, diferents melodies típiques i populars de Pasqua. Com ja és tradicional i, des de la primera actuació, l'any 1998, van començar la cantada a les 12 del migdia a la Residència d'Avis de la Muntanyeta, per continuar tot seguit per diferents indrets del Vendrell, fins i tot dins el Mercat Municipal, on els paradistes van agrair la presència del cor.

Per finalitzar i celebrar l'aniversari, més de quaranta persones es van aplegar a la Sala d'Activitats de l'entitat per fer un dinar de germanor, amb el corresponent pastís regat amb cava. Com ja és costum, l'entitat va oferir un present a la directora per acollir¬nos una temporada més.

grup2013

Vols venir a cantar?

Benvolgut soci, Benvolguda sòcia,

Com ja és tradició en la nostra entitat, el proper divendres, 22 d'aquest mes de febrer, de 2/4 de 9 a 2/4 de 10 del vespre, a l'antiga Escola de Música, c/ Isidre Ribas, 2 del Vendrell, començarem els assajos per cantar Caramelles.
Com pots veure només seran cinc dies. Enguany l'actuació serà el 30 de març, Dissabte de Glòria. Ens agradaria comptar amb la teva assistència. No cal ser una Montserrat Caballé o un Josep Carreras, tant sols tenir ganes de cantar i de passar-s'ho bé.

Tal com dèiem, enguany l'actuació serà el proper dissabte, 30 de març al migdia. En acabar l'actuació i com a deferència dels Pastorets, tots plegats celebrarem un DINAR DE GERMANOR a la Nau dels Pastorets..

L'edat mínima per venir a cantar és de 12 anys. Per a més informació pots telefonar al 977 662 993, Pep Bargalló.

ANIMA'T! I VINE! T'HI ESPEREM!
La Junta dels Pastorets del Vendrell

cartell

Cantada any 2012

Sota la batuta de l'Anna Ibarz debutava el Cor de Caramelles del Vendrell, format per cantaries del Cor de Caramelles dels Pastorets del Vendrell i del Cor de Caramelles de la Lira Vendrellenca, així com d'altres cantaires amb inquietuds corals i no vinculats a cap de les dues entitats.

Tal com estava previst, es va cantar el dissabte, 7 d'abril, tarda i nit i l'endemà, diumenge de Pasqua, al matí, a la Residència d'Avis de la Muntanyeta. El dissabte el vespre va tenir lloc un sopar de germanor, en el decurs del qual es va lliurar a la directora un present com a agraïment per la seva tasca i paciència, del qual van participar la majoria de cantaires.

caramelles2012

Últimes notícies del Cor de Caramelles


Les Caramelles dels Pastorets s'apropen a la gent gran
Diumenge, 20 abril 2014

LES CARAMELLES DELS PASTORETS S'APROPEN A LA GENT GRAN

caramelles2014Per 16è any consecutiu, sota la batuta de l'Anna Ibarz, el Cor de Caramelles dels Pastorets del Vendrell va entonar el passat 19 d'abril, Dissabte de Glòria, diferents melodies típiques i populars de Pasqua.
Enguany, entre tots, vam acordar apropar les nostres tr...


Llegir més...

Cantada any 2013.
Dissabte, 30 Març 2013

15È ANIVERSARI DEL COR DE CARAMELLES DELS PASTORETS (1998-2013)

Per 15è any consecutiu, sota la batuta de l'Anna Ibarz, el Cor de Caramelles dels Pastorets del Vendrell va entonar el passat 30 de març, Dissabte de Glòria, diferents melodies típiques i populars de Pasqua. Com ja és tradicional i, des de la primera act...


Llegir més...

Vols venir a cantar?
Divendres, 01 Febrer 2013

Benvolgut soci, Benvolguda sòcia,

Com ja és tradició en la nostra entitat, el proper divendres, 22 d'aquest mes de febrer, de 2/4 de 9 a 2/4 de 10 del vespre, a l'antiga Escola de Música, c/ Isidre Ribas, 2 del Vendrell, començarem els assajos per cantar Caramelles.
Com pots veure només seran cinc dies. Enguany l'act...


Llegir més...

logo smp

tag